Kolacja we dwoje

1. Kolacja we dwoje

Na początku zaproponujemy klasykę gatunku, czyli oświadczyny podczas uroczystej kolacji we dwoje. W tym przypadku powinniśmy pamiętać tylko o kilku rzeczach oraz zadbać o poszczególne detale, takie jak:

a) wybór miejsca: Czy będzie to dom, czy ekskluzywna restauracja? Kameralna restauracja może dodać walor estetyczny otoczeniu miejsca zaręczyn oraz oszczędzić nam dodatkowaj pracy w kuchni podczas przygotowania posiłku (obsługa - dba o piękny wystrój, a szef kuchni - o nasze podniebienia)

b) wybór rodzaju kuchni: Najbezpieczniejszą opcją było by wybranie kuchni lubianej przez wybrankę urozmaiconą o nową, wyszukaną potrawę, lub wybór restauracji eleganckiej, nowej, choć uprzednio sprawdzonej przez mężczyznę – czy dania spełniają wymagania, czy wystrój i obsługa jest na odpowiednim poziomie.

c) Deklarację miłości oraz kluczowe pytanie: „Czy wyjdziesz za mnie?” najlepiej zadać po zasyceniu pierwszego głodu (niektóre kobiety źle przyjmują jakiekolwiek informacje, gdy są głodne.) Na wcześniej umówiony znak/sygnał kelner serwuje szampana a mężczyzna w tym czasie przyklęka i prosi przyszłą narzeczoną o rękę.

2. Uroczysty obiad w gronie najbliższych

Jest to propozycja dla osób, którzy bardzo cenią sobie tradycję i relacje rodzinne oraz chcą aby najbliżsi razem z nimi celebrowali tą uroczystą chwilę. Niewątpliwie jest to większe wyzwanie dla przyszłego narzeczonego ze względu na bliską „publikę” i oświadczyny w większym gronie. W tej sytuacji problematyczne może być zebranie wszystkich bliskich gości w jednym miejscu i czasie, za to w przy przygotowaniach na pewno chętnie pomogą np.rodzice. Oświadczyny w domu przepełnionym miłością, radością i uśmiechami w towarzystwie kwiatów i szampana (czytaj poniżej) polecamy umieścić (podobnie jak w restauracji) - między obiadem, a deserem.

kolacja w gronie najbliższych
luksusowe środki transportu

3. Luksusowe środki transportu

Kolejną propozycją może być wariacja zaręczyn w ekskluzywnych środkach transportu takich jak w:

a) limuzynie – wracając z wymarzonego koncertu lub innego wydarzenia, czekając na taksówkę, niespodziewanie podjeżdża limuzyna która zabiera nas na kolację lub do domu. Opcja ta pozwala nam cieszyć się wysokim komfortem podróży i prywatnością.

b) na motorówce – oświadczyny w środowisku wodnym, dla miłośników sportów motorowodnych lub osób lubiących poczuć adrenalinę: pędząc rozpędzoną motorówką, przecinającą taflę wody, lub spienione fale. Dopływamy do celu gdzie przygotowane czekają kwiaty i szampan. Możemy również połączyć z kolacją w restauracji (mocne wrażenia wzmagają apetyt), lub podwyższając poprzeczkę zoorganizować kolację na małej, dzikiej wysepce - stolik dla dwojga ustawiony na plaży, otoczony sercem z palących się świeczek, lub pochodni. W tej rozszerzonej wersji możemy przygotować wcześniej kosz zimnych przystawek, lub w akcję zaangażować profesjonalnego kucharza, który w warunkach polowych poda nam pyszne dania.

c) lot awionetką, helikopterem lub balonem – Pierwsze dwie możliwości dają nam intensywne choć krótsze wrażenia. Lot widokowy zazwyczaj trwa ok. 15-45 minut, podczas których możemy podziwiać piękne widoki okolic naszego miasta z perspektywy ptaka, mknąc w przestworzach. Natomiast trzecia opcja podniebnej podróży - lot balonem - bardziej majestatyczna i dłuższa forma (sam lot od ok. godziny +min. godzinne przygotowania)

4. Wekendowy wyjazd lub wakacje

Czwartą propozycją mogą być oświadczyny na wyjeździe weekendowym lub dłuższych wakacjach w wymarzonym miejscu na świecie. Warto zadbać o wypoczynek na odpowiednim poziomie: klasa hotelu, opinie (nie zawsze ilość gwiazdek przekłada się na komfort). Dobrze jest przygotować plan wyjazdu wzbogacony o różne atrakcje. I o ile przy krótszym pobycie, hotele często proponują nam różne sposoby spędzania czasu (np. SPA, basen itp), możemy wybrać się na romantyczny spacer i zwiedzić miejscowe zabytki, o tyle przy dłuższym zagranicznym wyjeździe mile widziane było by wzbogacenie hotelowego all-inclusive o wycieczkę fakultatywną, lub atrakcję sportową jak np. Parasailing.

weekendowy wyjazd
szalone zaręczyny

5. Szalone i nietypowe zaręczyny.

Szalonym pomysłem wydają się oświadczyny na plakacie wielkopowierzchniowym. Koszty mogą wachać się od kilku-set do kilku-tysięcy złotych za samą propozycję wspólnego życia, natomiast niewątpliwym plusem jest to że takie zaręczyny ciężko przeoczyć. Nietypowym i ciekawym pomysłem dla fanów kina, są zaręczyny na srebrnym ekranie. Musimy przygotować uprzednio nagrany i wyreżyserowany spot, dostosowany do technologi kinowej, jak również trzeba się umówić z kinem (o wiele łatwiej będzie nam się porozumieć z stosunkowo małym kinem, niż z "sieciówką"), aby wyświetlili nasz spot w czasie reklamowym przed seansem który planowaliśmy wspólnie obejrzeć. W spocie mamy nagrane piękne wyznanie miłości, więc wystarczy uklęknąć i wręczyć pierścionek.
Naszym zdaniem każdy z proponowanych sposobów organizacji zaręczyn, nie może obejść się bez:

a) pięknych, pachnących, świeżych kwiatów, najlepiej długich, czerwonych róż, które symbolizują miłość.

b) szampana, który symbolizuje luksus i prestiż, wyjątkowy i ważny moment w życiu, nadaje wysokiej rangi wydarzeniu, z charakterystycznym hukiem otwarcia trunku, celebrujemy nowy, wspólny etap życia.

c) Pierścionka z brylantem - jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, jest symbolem wiecznej, prawdziwej i nigdy nie ustającej miłości oraz trwałości (najtwardszy materiał występujący w naturze) który charakteryzuje się przepięknym, niepowtarzalnym blaskiem.

Zaręczyny to wyjątkowa chwila, o którą warto zadbać, dopieścić i sprawić żeby już na zawsze była miło przez nas wspominana. Tak naprawdę ilu ludzi, tyle pomysłów na oświadczyny dlatego nasze propozycje najlepiej dopasować do indywidualnych możliwości, oczekiwań i pomysłów.

Mamy nadzieję że dzięki temu artykułowi pomogliśmy Państwu w najlepszym wyborze oprawy zaręczyn.

róże, szampan, pierścionek